„Do 8. března 2023 jsme naši činnost dokázali – přes všechny překážky – provozovat samostatně a pomoci tak v mnoha případech. Naše pomoc začíná záchrannými odchyty, umístěním u nás, poskytnutím nového domova a následnou stálou a láskyplnou péčí v plném rozsahu tak, jak ji tito papoušci potřebují,“ líčí zakladatel stanice na stránkách Znesnáze21.
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Papoušek pozná, že se blíží zemětřesení, věří Turci. Pestrobarevní ptáci jdou v zemi na dračku
Dnes se stará o 492 papoušků, a to 365 dní v roce bez jakéhokoliv volna. „Je to poslání, a tak to i vnímám a cítím svým srdcem,“ pokračuje Norbert. Dosud pomohl 265 papouškům, úspěšnost má 98 procent. „S těmito výsledky jsme jediní v Evropě, co se odchytu týče,“ uvádí.
Dalších 177 papoušků hospitalizoval a péčí jim zachránil život. „To vše jsme zvládli za několik let působení. Jsme největší záchranná stanice na exotické ptactvo v Evropě, a přitom od státu nedostáváme žádné dotace. Pro naši činnost totiž žádný státní program podpory zatím neexistuje. Podpořte nás vy a pomozte tak odloženým zvířatům,“ vyzývá Norbert, který za tímto účelem založil veřejnou sbírku na stránkách Znesnáze21.
Náklady činí 450 tisíc
Její výtěžek využije na veterinární péči, krmení a provoz zařízení. „Bez toho se neobejdeme a nechci ani domyslet, co by se stalo s našimi papoušky, kdybychom tu pro ně nemohli dál být,“ svěřuje se zakladatel stanice se svými obavami. Měsíční náklady na její provoz se pohybují kolem 450 tisíc korun. „Dosud jsem vše zvládali s pomocí našich příznivců a dárců, situace je ale nyní kritická, a tak se musíme obrátit na vás všechny,“ dodává Norbert.
Vděčný bude za jakoukoliv pomoc. Pokud chcete i vy záchrannou stanici podpořit, můžete tak učinit skrze sbírku.