Pavel v pátek při návštěvě Lucemburska potvrdil, že se k iniciativě k zajištění munice pro Ukrajinu ve třetích zemích zatím přihlásilo asi 15 zemí. Zájem zapojit se má mimo jiné právě Francie. Plán český prezident v polovině února představil na Mnichovské bezpečnostní konferenci. Řekl, že Česko v mimounijních státech lokalizovalo 500 000 kusů dělostřelecké munice ve standardní ráži NATO a dalších 300 000 kusů v sovětské ráži.
S Pavlem Macron jedná i o rozvoji infrastruktury, například dopravní či energetické, mimo jiné o spolupráci s francouzským dopravcem SNCF na výstavbě vysokorychlostní železnice či o rozvoji jaderné energetiky. Prezidenti se také zúčastní pietního aktu na náměstí Jana Palacha, kde uctí oběti prosincové střelby, při níž student na Filozofické fakultě zabil 14 lidí a sebe a dalších 25 lidí zranil.
Macron měl na Hrad dorazit v 11:50, oproti plánu se zpozdil zhruba o 25 minut. Po programu s Pavlem zamíří do Strakovy akademie k jednání s premiérem Petrem Fialou (ODS). Podle úřadu vlády budou hlavními tématy jednání obranná spolupráce, energetika či válka na Ukrajině. Politici také podepíšou akční plán strategického partnerství obou zemí na roky 2024 až 2028. Dokument upravuje vzájemnou spolupráci v mnoha odvětvích, například v obraně, bezpečnosti či azylové politice.
Francouzský prezident se také vpodvečer zúčastní česko-francouzského jaderného fóra v Rudolfinu. Odpoledne na něm vystoupí například Frédéric Leliévre ze společnosti Framatome, ředitel firmy ORANO Nicolas Maes nebo předseda Technologické agentury Petr Konvalinka. Francouzská státní elektrárenská společnost EDF, která provozuje největší síť jaderných elektráren v Evropě, je spolu s jihokorejskou firmou KHNP jedním z uchazečů o stavbu nového bloku v Dukovanech.