"Získali jsme to, že jsme loajálním členem NATO, loajálním spojencem USA a toto je možná hodnotou samou o sobě," řekl v pátek Szejna ve veřejnoprávní televizi TVP. Dodal, že šlo o akci Spojených států, při níž Američané Polsko poprosili, aby k ní "přispělo svojí troškou do mlýna". "A třeba v nejbližší době poprosíme našeho největšího spojence a další o podobnou podporu," dodal bez dalších podrobností.
Polsko propustilo Pavla Rubcova, údajného důstojníka ruské tajné vojenské služby GRU vydávajícího se za španělského novináře. Polské úřady ho zadržely v roce 2022. Výměna vězňů se uskutečnila ve čtvrtek v Ankaře a týkala se celkem 26 lidí a sedmi zemí.
Polský deník Rzeczpospolita se v pátek ptal, proč mezi propuštěnými nebyl novinář a aktivista polské menšiny v Bělorusku Andrej Pačobut (v polském přepisu Andrzej Poczobut), odsouzený k osmi rokům vězení. List uvádí, že to vypadá, že Varšava při jednáních, která trvala měsíce, zřejmě stála stranou a že se jich pravděpodobně neúčastnila demokratická běloruská opozice v exilu. Německo nebo Spojené státy mohly napsat Pačobuta a ostatní "zajatce běloruského režimu" na seznam, když přinutily běloruského autoritářského vůdce Alexandra Lukašenka k udělení milosti německému občanovi Ricovi Kriegerovi odsouzenému k smrti, napsala Rzeczpospolita.
Náměstek ministra zahraničí Szajna v pátek řekl, že ve věci Pačobuta "resort diplomacie podniká různé snahy a je v kontaktu s běloruskou stranou".