Když televize v cele vysílala reportáže o „prezidentských aktivitách“ a objevily se Saídovy záběry, vězeň se na ně odmítl dívat, začal nadávat a chtěl přepnout na jiný kanál. Za to jej spoluvězeň nahlásil zaměstnancům věznice, úřady začaly vyšetřovat a soud mu prodloužil trest o půl roku.
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Zvrat v případu propuštění Afričana, který znásilnil mladou dívku. Policisté ho opět zadrželi
Vězňův právník uvedl, že jeho klient byl původně stíhán za trestný čin vůči hlavě státu, případ byl ale nakonec kvalifikován jako porušení veřejné mravnosti, aby se nestal politickým. Tunisko však podle lidskoprávních organizací uplatňuje „politiku umlčování hlasů, která sahá až k vězňům v celách“.
Vězeň prostřednictvím svého právníka vysvětlil, že mu prezident Saíd „zničil život“ tím, že uzavřel dohodu s Itálií o deportaci tuniských přistěhovalců, kteří do země přišli nelegálně. Muž totiž v jihoevropské zemi pobýval bez dokladů a úřady jej nechaly deportovat zpátky do Tuniska.
Kaís Saíd byl v roce 2019 zvolen v demokratických volbách se slibem protikorupčních opatření. V červenci 2021 však rozpustil parlament a začal vládnout pomocí dekretů, což jeho kritici považují za převrat a jeho vládu za autoritářskou. V posledních měsících se v zemi zintenzivnilo pronásledování politických oponentů, novinářů i podnikatelů.
Saíd loni v říjnu vyhrál prezidentské volby se ziskem 90,7 procenta hlasů, podle jeho kritiků však byly zmanipulované.
MOHLO VÁM UNIKNOUT: Bizarní útěk z vězení ve Francii. Trestanec se dostal na svobodu v tašce spoluvězně