Sobota 03. květnaSvátek má Venku je 19 °C, Skoro Zataženo

Děsivé zacházení s dětmi v žateckých jeslích: Učitelky je měly plácat a nazývat „smradi“

CNN Prima News Před 2 lety

Jednou jsem zaznamenala, že měla dcera modřiny na stehnech. Zřejmě to bylo tím, že ji někdo násilným způsobem přebaloval. Právě tak zní slova jedné z maminek, která své dítě v žateckých jeslích nechávala. Rodiče učitelkám svěřovali své ratolesti s tím, že o ně bude dobře postaráno.

„Měla být vyčleněna z kolektivu v době spaní. Z nějakého důvodu ji zavírali do nějaké místnosti,“ pokračuje šokovaná žena. Dcera jim doma nic neřekla, byly jí tehdy pouhé dva roky a ještě se neuměla pořádně vyjadřovat. Do jeslí se jí podle matky ale často nechtělo. Stejně tak jako dítěti dalšího z oslovených rodičů. „Někdy prostě říkal ,nene´, když viděl nějakou z vychovatelek. Ale to my jsme nevěděli, protože to je malé dítě,“ uvedl zoufalý otec.

ČTĚTE VÍCE: Otřesný případ za tři eura na Zemplíně. Dívka si najala k sexuálním službám 14letého chlapce

Na případ upozornila až bývalá zaměstnankyně jeslí, která vše nahlásila na policii. Právě kriminalisté pak měli oslovovat rodiče dětí, kterých se hrozivé chování mělo týkat. Policie nakonec obvinila tři učitelky.

„Po prověření celé věci jsme obvinili tři osoby z trestného činu ohrožování výchovy dítěte. V případě odsouzení jim hrozí až pětiletý trest odnětí svobody,“ uvedla lounská policejní mluvčí Ilona Gazdošová.

Parchante, smrade...

Podle zdroje obeznámeného s vyšetřováním má mít policie dokonce zvukové záznamy, na kterých je slyšet, jak učitelky děti plácají a ty pak brečí. Jindy jim zase nadávají, oslovují je „parchante“ nebo „smrade. Ve všech případech se přitom mělo jednat o děti od jednoho do tří let věku.

Redakce CNN Prima NEWS žádala o vyjádření i ředitelku jeslí, ta však komentovat situaci odmítla. Prostor k vyjádření chtěla redakce dát i dvěma dalším obviněným učitelkám. Ty už jsou v důchodu a ve školce nepracují, i to se však nepodařilo. Podle informací redakce ale před policií všechny vinu odmítly.

Pokračovat na celý článek