Do pátého dílu desetidílného seriálu podcastu Nesmrtelný moderovaného Petrem Šimůnkem zavítal Zdeněk Reibl, zakladatel a CEO brokerské pojišťovací společnosti Respect a hybatel nového projektu RehaGym, kliniky zaměřené na longevity. Zkušený byznysmen se podělil o svou cestu k pohybu, která začala dramatickou nehodou jeho syna, přes různé osobní komplikace, což vedlo až k založení unikátního bezbariérového fitness centra.
Zdeněk Reibl sám dříve pracovat jako makléř, k longevity se dostal až po své vlastní zkušenosti. „Makléři jsou mimořádné bytosti. Musejí zařídit, že je klient stále spokojen, má prvotřídní pojistné krytí a dostává službu rychle. Proto je makléř neustále v pohybu,“ vysvětluje Reibl na úvod. Právě nerovnovážný životní styl se u něj projevil problémy s ploténkami.
Když mu lékaři doporučili operaci páteře, odmítl a začal hledat alternativní řešení. „Našel jsem sportovního trenéra, který se zabývá tím, jak se správně pohybovat. Po několika lekcích, řádově dvou až třech měsících, bolesti mizely, začal jsem se cítit zcela v pořádku a tím, že stále pokračuju, tak se to konzistentně zlepšuje,“ popisuje svou zkušenost.
Prvotním impulzem pro změnu však nebyla jen bolest zad. „Práce interaktivního brokera je vysoce náročná a poněvadž mě strašně naplňuje a chci ji dělat opravdu dobře, tak mi do hlavy lezlo něco, co je aktuálně strašně populární a my to známe pod názvem life-balance,“ přiznává Reibl.
Dalším osudovým momentem pro Reibla byla nehoda jeho syna Tomáše, který po nezaviněné havárii na motorce utrpěl velmi těžká zranění. „Přes velmi dlouhou a trnitou cestu rehabilitacemi a experimentováním jsme synovi nakonec dopomohli do stavu, který by dneska jen málokdo předpověděl,“ říká Reibl.
„Tomáš je samostatný. Má svůj byt, který si je schopen kompletně sám obsloužit, funguje stále za pomoci invalidního vozíku, byť pár kroků zvládne i sám. Tohle kdybych někomu před těmi pár lety oznámil, tak by řekl, že se stal zázrak. A on se zázrak stal.“
Tato zkušenost přivedla Reibla k založení RehaGymu, bezbariérového fitness centra, které pomáhá i vozíčkářům k rychlejšímu a lepšímu návratu do běžného života. „Cílem je dát jim maximální šanci, aby se stali co nejméně závislými na někom, dát jim potřebné a chybějící sebevědomí, motivaci a samozřejmě je dostat zpátky do života,“ vysvětluje.
Když přišla řeč na téma longevity, Reibl nezaváhal: „Pohyb je absolutně fundamentální záležitostí. Když máte pohyb, máte sedmdesátiprocentní fajfku pro své osobní longevity,“ zdůrazňuje. „Pohyb dává do rovnováhy hormony, vytváří opravné proteiny, dává balanc metabolismu. Všechno tohle nahrává longevity.“
V podcastu se diskutovalo i o posturálních svalech, symetrii těla, o tom, co je rekódování a jak rychle je možné vrátit organismus do optimálního stavu. A také o zajímavých členstvích v samotném RehaGymu.
Jak Reibl uzavírá: „Prvotním motorem je sám chtít. Pokud si to člověk uvědomí a opravdu se chce změnit, má z půlky vyhráno.“ Aneb jak zní motto celého podcastu: „Smrt si nás přece jednou najde, tak proč nemít krásný a přitom dlouhý život?“ Amen.
The post Když se hýbete, máte sedmdesát procent splněno, říká Reibl z longevity kliniky appeared first on Forbes.