Stěžují si zejména na občerstvení. Za bezpečnostní kontrolou lze totiž pořídit pouze balenou bagetu za 120 korun. Redakci CNN Prima NEWS zaslala záběry paní Monika, která s rodinou mířila z Brna k moři. Vzhledem k tomu, že to nebyla její první cesta z Brna, přibalila si jídlo z domu.
ČTĚTE TAKÉ: Onemocněli jste na zahraniční dovolené? Lékař pomůže i na dálku, stačí zavolat pojišťovně
Stejně tak se k tomu staví i další. „Známí nám říkali, že si máme přibalit, než si tam koupit,“ řekl jeden z cestujících oslovených CNN Prima NEWS. „Určitě bychom ocenili, kdyby byl větší výběr jídla. Třeba i něco zdravého pro děti, klidně ovoce, jogurty...,“ vyjmenovala další respondentka. „Bylo by fajn nějaké teplé jídlo, nabídka opravdového jídla,“ přidal jiný cestující.
Menší bar s bufetem za bezpečnostní kontrolou má ještě jednu nevýhodu. Není v provozu nonstop. Vedení brněnského letiště se hájí tím, že cestující mohou navštívit restauraci s teplými jídly. Ta je ale v hale před odbavením.
Letiště plánuje změny
Na rozšíření služeb však na letišti pracují. „Po covidových letech jsme investovali desítky milionů korun do rozšíření odbavovacích ploch i modernizace techniky a prostředků pro odbavení cestujících. V tomto trendu budeme pokračovat i nadále,“ uvedl předseda představenstva Jiří Filip pro CNN Prima NEWS.
Provozovatelům veřejných letišť ročně přispívá ministerstvo dopravy částkou 20 milionů korun. „Zajištění stravovacích služeb je závislé na nabídce a poptávce na letištích. Je plně v rukou subjektů, která letiště provozují, což v tomto případě není stát,“ sdělil mluvčí resortu František Jemelka pro CNN Prima NEWS.
Cestujícím na letišti v Brně tak nezbývá než čekat nebo si doma s sebou nasmažit řízky.
MOHLI JSTE PŘEHLÉDNOUT: Pozor na hennu i dětská tetování, varují lékaři. Dovolenkový hit může vyvolat bolestivé potíže