Z tradera se stal lídr ve fintechu. Nik Storonskij dnes Revolut řídí s tvrdostí, která mu může přinést miliardové jmění. Kdo nestačí tempu, vypadne – a firma se to ani nesnaží skrývat.
Když se Nik Storonskij rozhodl založit Revolut, postavil se proti celému do té doby konzervativnímu finančnímu a bankovnímu světu. Stal se outsiderem. Dnes však stojí v čele evropské fintech éry s misí změnit bankovnictví. Jeho cesta je podnikatelskou lekcí tvrdosti, ambicí a technologií.
Narodil se 21. července 1984 v Dolgoprudném u Moskvy, vystudoval fyziku na Moskevském institutu fyziky a techniky (MIPT) a ekonomii na New Economic School. Na rozdíl od mnoha jiných technologických zakladatelů neměl softwarové vzdělání, ale zato měl disciplínu a mentalitu obchodníka, který umí vyhodnocovat riziko.
Odešel pracovat do Londýna, kde působil jako trader v Lehman Brothers a později v Credit Suisse. V prostředí vysokofrekvenčního obchodování si vybudoval pověst člověka, který nezná volno – jen výsledek.
Právě frustrace z tradičních bank, jejich pomalosti, poplatků a nepružnosti ho nakonec motivovala postavit se na vlastní nohy.
„Začal jsem být čím dál víc frustrovaný z bankovních struktur, z bankovních manažerů. A v jednu chvíli jsem si řekl: Víte co? Umím to dělat líp než oni. Dal jsem výpověď a založil vlastní firmu.“
The post Šéf Revolutu neřeší work-life balance. Systémově odměňuje ty, kteří jedou naplno appeared first on Forbes.