„Je potřeba, aby pošta zrušila tisíc poboček, i tak bychom v evropském měřítku byli zemí se silnou sítí poboček, na úrovni Rakouska. K fatálnímu zhoršení poštovních služeb a jejich dostupnosti by nedošlo,“ uvedl Kovanda ve vysílání CNN Prima NEWS.
Upozornil, že kromě propouštění zaměstnanců je ale také potřeba, aby se snížit počet manažerů v nejvyšších patrech. „Podnik měl pět členů dozorčí rady, nyní jich má patnáct, lze je tedy redukovat. Pošta by neměla být dojnou krávou, kde dostávají funkce různí spřátelení kamarádi politiků,“ kritizoval. Ozdravné kroky sice podle něj budou bolet, jinak ale podnik nejde zachránit.
ČTĚTE TAKÉ: Česká pošta vysvětlila, podle čeho zavírá pobočky. Překvapila nižším počtem zrušených pozic
Předseda Odborového hnutí zaměstnanců České pošty Dvorský by však žádné další pobočky určitě nerušil. „Podstata všeho je fakt, že pošta vykonává spoustu věcí, které dělat nemusí. Není jednotné rekomando, máme milion zásilek, které jsou zbytečné, jsou tam náklady na sponzoring… Pošta si vykopala hrob,“ oponoval. Omezování počtu poboček podle něj nic nevyřeší.
Na budoucnosti České pošty se neshodnou ani poslanci. Lochman (STAN) souhlasí s tím, že v tuzemsku máme nejvíce poboček v Evropě. „Česká pošta byla od roku 2016 v minusu, nikdo s tím nic neudělal, rušit pošty je nepopulární,“ hájil vládu s tím, že stav pošty je zbabělost předchozí vlády. Podle poslankyně SPD Šafránkové ale rušení poboček zhorší životní podmínky obyvatel.