Pondělí 26. květnaSvátek má Venku je 13 °C, Zataženo Déšť

Poslouchejte jen sami sebe, přátelé, vzkázala zpěvačka Pam Rabbit

Forbes Před 5 hodinami

Všichni v mém okolí podnikali a já vždycky věděla, že se o sebe musím postarat sama. Sedmadvacetiletá zpěvačka a producentka Pam Rabbit na Forbes Women’s Summitu popsala cestu plnou houževnatosti, vášně a odhodlání, které ji dovedlo až ceně Anděl pro nejlepší sólovou interpretku. 

„Musíš být trochu magor, abys do toho snu vůbec šel,“ řekla členka letošního výběru Forbesu 30 pod 30 Pam Rabbit, pražská rodačka a dcera arménských přistěhovalců o svém vstupu do hudebního průmyslu, který označuje za obrovský risk. Trvalo deset let tvrdé práce, velkých investic energie i peněz, než se jí začalo dařit. 

Začínala jako vokalistka Mikolase Josefa, kterého v roce 2018 doprovodila na Eurovosion Song Contest v Portugalsku. O rok později vydala debutovou desku Mom, I’m lost, s písní Easy to believe pak sama soutěžila v národním kole Eurovision Song Contest.

V roce 2022 byla společně se zpěvákem Sofianem Medjmedjem v O2 areně předskokankou skupině Mirai. A v následujícím roce vydala druhé album I love the Internet, jež loni obohatila o verzi I love the Internet Deluxe.

Aby si pražská rodačka a absolventka Konzervatoře Jaroslava Ježka vydělala na živobytí, roky zpívala na svatbách, firemních večírcích nebo maturitních plesech. „Nepočítalo se s tím, že by nás vyloženě někdo poslouchal, bývali jsme spíš podkresová hudba, hráli jsme covery. Brali jsme s kapelou, co šlo. Říkáme tomu holírna, jako že holíš prachy,“ popsala s typickou upřímností.

Zkušenosti z těchto akcí jí ale pomohly k tomu, aby si uvědomila, co skutečně chce. „Když se během pandemie všechno stoplo, začala jsem být desetkrát kreativnější. Uvědomila jsem si, že akcí musím brát míň. Sice míň vydělám, ale zato budu tuhle práci dělat líp.“

Nespoléhala na štěstí a svému snu šla naproti. „Mamka mi vždycky říkala, že musím mít jasnou vizi. A já to brala jako přirozenost,“ přiznala. Právě její neústupnost jí mezi spolupracovníky vynesla označení „diktátorka“. „Lidé častokrát nejsou zvyklí na to, že přijdete, víte, co chcete, jak to chcete, jak to má vypadat,“ dodala s tím, že toto označení nepřijímá jako urážku, ale spíš jako popis své pracovní metody. 

Její přístup k hudbě je stejně nekompromisní jako přístup k práci. Při skládání se nevyhne myšlenkám na to, jak by danou píseň přijalo publikum. Přesto se snaží zachovat, jak sama říká „dětskou mysli“, a poslouchat především sama sebe. 

„Mám takové pravidlo, že lidé se od sebe tolik neliší. Vlastně jsme si hodně podobní. A v momentě, kdy se něco líbí mně, tak se to nejspíš bude líbit spoustě dalších lidí. Pokud něco vymyslím jako robot, tedy s domněnkou, že by se to lidem mohlo líbit, nakonec to většinou nefunguje.“

Pracovní život zpěvačky a producentky dokáže Pam Rabbit dobře oddělit od osobního, v němž vystupuje pod občanským jménem Pamela Narimanian. „Dokonce mám doma dva věšáky na oblečení. Ten s elegantními saky je pro Pam Rabbit, druhý s tepláky je pro Pamelu. Pomáhá mi to udržet rovnováhu a vyhnout se vyhoření.“ 

A co by self made woman, která loni získala cenu Anděl pro nejlepší sólovou interpretku, vzkázala všem začínajícím umělcům? „Poslouchejte sami sebe, přátelé!“

The post Poslouchejte jen sami sebe, přátelé, vzkázala zpěvačka Pam Rabbit appeared first on Forbes.

Pokračovat na celý článek