Sobota 03. květnaSvátek má Venku je 12 °C, Skoro Jasno

Stoniš: Havlíčkův pes je oblíbenější než část vlády. Překvapuje mě, jak málo voličů ztratila

CNN Prima News Před 13 hodinami

„Vzhledem k tomu, co vláda předvedla a kolik slibů porušila, mi přijde, že ztratila překvapivě nízké množství voličů,“ řekl Stoniš. Z dat agentury Kantar totiž vyplývá, že jen 400 tisíc lidí, kteří v posledních sněmovních volbách volili strany koalice Spolu či tehdejšího uskupení Pirátů a Starostů, zvažují, že na podzim vůbec nepůjdou k volbám, informují Novinky.cz.

ČTĚTE TAKÉ: Napětí v ODS sílí, nespokojenci ale nemají lídry. Kubáček zhodnotil nebezpečí pro premiéra

Podle Stoniše se ale tito lidé spíše snaží vyslat signál. „Nemyslím si, že nakonec zůstanou doma. Říkají: ‚Jsme volní. Nabídněte nám něco.‘ Někteří z nich ‚zůstanou doma‘. Jiní se rozptýlí mezi jiné strany,“ uvedl Stoniš.

Politici by měli více mluvit věcně, míní Stoniš

Jednou ze skupin, na kterou ve volebních kampaních cílí všechny strany, jsou prvovoliči, díky čemuž se část politického boje přesouvá na sociální sítě. „I když se politik přesune na sociální sítě, měl by zůstat autentický. Mně například vadí určitá neoriginalita a stádovitost, kdy třeba někteří vládní politici jen po sobě věci opakují,“ nechal se slyšet Stoniš. Podle něj trpí i forma sdělení, která se vyprazdňuje a zaměřuje zbytečně na emoce.

V internetovém prostředí politici hledají způsob, jak voliče zaujmout a přednést jim svá témata. Někdy k tomu využívají zvláštních způsobů, jako je využití kostýmů či zapojení zvířat. „Pes Karla Havlíčka je populárnější než někteří vládní politici. Andrej Babiš má zase svého kohouta Silvera. Myslím si, ale že by politici měli nabízet méně emocí a více věcně mluvit o tématech,“ míní Stoniš. Lidi podle něj zajímá, jak budou žít, v jakém prostředí budou vyrůstat jejich děti, kolik jim zůstane peněz v peněžence. „To je důležité,“ dodal kriticky svůj pohled na věc.

MOHLI JSTE PŘEHLÉDNOUT: Na důchod si lidé musejí spořit, říká Havlíček. Slíbil investiční pilíř se státní garancí

Pokračovat na celý článek